Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu Kahramanmaraş Açıklamasında Konuştu

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Bahadır Yenişehirlioğlu, “Türkiye, AK Parti iktidarı döneminde son 21 yılda çevre duyarlılığı açısından altın dönemini yaşadı.” söz konusu.

Yenişehirlioğlu, 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü münasebetiyle Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi’ndeki 100. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanı’nda düzenlenen fidan dikim etkinliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı genelgeyle 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edildi. Türkiye’de 2019 yılından bu yana Ağaçlandırma Günü olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Yenişehirlioğlu, sanayileşmenin hızlandığı günlerde havanın, suyun ve toprağın hoşluğunun korunmasının gün geçtikçe daha iyi anlaşıldığına dikkat çekti.

Türk milletinin doğaya, çiçeklere ve toprağa dost bir millet olduğunu dile getiren Yenişehirlioğlu, kendilerinin doğayı korumayı iyilik sayan bir medeniyet, kültür ve inancın mensupları olduklarını kaydetti.

Türkiye’nin dünyada orman varlığını artıran ender ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Yenişehirlioğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye, AK Parti iktidarı döneminde son 21 yılda çevre duyarlılığı açısından altın dönemini yaşadı. Ağaçlandırma faaliyetlerinde ülkemizi Avrupa’da 1’inci, dünyada ise 4’üncü sıraya taşıdı. Dünyada azalıyor, Türkiye orman varlığını artıran ender ülkelerden biri. 2002 yılında 20,8 milyon kişi Hektar olan orman varlığımız 23,1 milyon hektara çıkarıldı ve ülkemiz yeşile kavuştu. Milyarlarca fidan dikilirken bir yandan toprağa kazandırılıyor, bir yandan da mevcut varlığımızı korumaya yönelik değerli çalışmalar yapılıyor.Günümüzde orman yangınlarıyla mücadelede başta insansız hava araçları olmak üzere son teknolojileri takip ediyor ve kullanıyoruz. Ormanlarımızda haftanın 7 günü 24 saat, çıkan her türlü yangına kısa sürede müdahale etme imkanına sahibiz.Çevrenin bize bırakılan bir miras olmadığı bilinciyle eylemlerimizi bu çerçevede düzenliyoruz. ama geleceğe aktarmamız gereken bir güven. Sadece bugünü değil yarını da güzelleştirme ve güzelleştirme çabamız her geçen gün artıyor. Biz de bunu arttırıyoruz.”

Konuşmaların ardından Yenişehirlioğlu, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’nün oluşturduğu alana fidan dikti.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşların anısına 12 bin fidan dikildiği programda toplam 39 bin 566 fidan dikildi.

Programa Vali Mükerrem Ünlüer, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici ve Tuba Köksal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Yusuf Karartı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral katıldı. Gökhan İnan ve kurum yöneticileri. , belediye başkanları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

arsinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu