Haber

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Bağcı’dan deprem yardımı açıklaması

Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Samet Bağcı, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk 3 gününde bölgeye 100’ün üzerinde insani yardım tırının ulaştırıldığını belirtti. diyenler, her gün onlarca aracın bölgeye sevkiyatının devam ettiğini söyledi.

Bağcı yaptığı yazılı açıklamada, depremin ilk anının verdiği prestijle AFAD’a akredite olan grupların hızla bölgeye hareket ederek 1000’den fazla gönüllü ile arama kurtarma faaliyetlerine katıldığını bildirdi.

Enkaz altından onlarca vatandaşın kurtarılmasına yardımcı olan arama kurtarma ekiplerinin enkaz alanındaki çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Bağcı, şunları kaydetti:

“Bunun yanı sıra süreç içerisinde davetimiz üzerine bölgelere gönderilen bini aşkın gönüllü ile insani yardım faaliyetlerimiz hızla başlamış olup, insani yardımlarımız uyum içinde depremzedelerimize ulaştırılmaya çalışılmaktadır. Bölgedeki 10 ilimize, merkezden en uzak köylere kadar uzanacak şekilde sadece ilk 3 günde 100’den fazla insani yardım ulaştırıldı. bölgelere her gün sevk edilmektedir. Yaralar tamamen iyileşene ve bölgede hayat normale dönene kadar tüm gücümüzle sahada olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu