Haber

Babala TV’de başörtülü olduğu için işinde aranmadığını söyleyen kadın tartışma yarattı!

Sunuculuğunu Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı, Babala TV’de yayınlanan ve sunuculuğunu Oğuzhan Uğur’un yaptığı Mevzular Açık Mikrofon programı Çarşamba akşamı ekrana geldi. Sorular ve soru soran kişiler sosyal medyada da gündem oldu. Başörtüsü olduğu için ‘Atatürkçüler’in kendisini tur rehberi olarak istemediklerini öne süren genç kadın tartışma yarattı.

Oğuzhan Uğur’un davetine olumlu yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz Pazar günü Babala TV’nin Konular Açık Mikrofon programına katıldı. Yaklaşık 7 saat süren program çarşamba akşamı ekrana geldi.

Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen tüm soruları açık açık yanıtladı. Bazı sorular soran gençler sosyal medyada da gündem oldu.

Ozan Now isimli bir vatandaş, Kemal Kılıçdaroğlu’na, “İBB’den ihraç edildim, namus sözü biliyor musunuz?” soruyu yöneltti. Ancak programın yayınlanmasının ardından Ozan Şimdi’nin İBB çalışanı olmadığı ortaya çıktı.

Bir diğer gündem maddesi de başörtüsü taktığı için ‘Atatürkçülerin’ cinsiyet yönlendirmesi yapmasını istemediğini öne süren bu genç hanım.

Genç bayanın bu tezi sosyal medyada tartışma yarattı.

O anları ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun tepkisini buradan izleyebilirsiniz.

haber-viransehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu