Haber

Bu adamlar ayakta alkışlanıyor

Bergama’da başlatılan ve Sarsıntı Bölgesine gönderilmek üzere başlatılan yardım kampanyasında seve seve görev yapan İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencileri Bergama’nın gurur kaynağı oldu.

Depremin ilk gününden itibaren ayni yardım için yardım kampanyası düzenlenmesi kararının ardından Bergama’da 7’den 77’ye tüm vatandaşlar kıyafet, battaniye, ayakkabı, su, gıda, elektrikli ısıtıcı gibi çok sayıda malzemeyi belirlenen noktalara getirdi. bağlantı noktaları. Getirilen bu malzemeler toplama noktalarından Erdal Başkan Kapalı Spor Salonu’na nakledildi.

GÖNÜLLÜLER PERSONEL İLE SINIFLANDIRMA İŞLEMİNİ HIZLA YAPTILAR

Erdal Lider Spor Salonu’nda toplanan malzemeler, görevliler ve gönüllüler tarafından kısa sürede ayrıştırılarak tırlara yüklenmek üzere paketlendi. Bu noktada arı gibi çalışan ilkokul öğrencileri başta olmak üzere Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerinin salonu ve tüm Bergama’nın gurur kaynağı oldu.

BAŞKAN KOŞUYOR; “GENÇLERİMİZ SALONA ÇAĞRI OLMADAN KOŞTU”

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, tasnif çalışmasının ilk saatlerinden itibaren gençlerin salona akın ettiğini belirterek, “Personellerimiz tasnif işini yaparken geleceğimizin ümidi gençlerimizin gelmeye başlamasıdır. salonda hızla çuvalların ağızlarını kavrayarak yere çömelip malzemeleri ayırmaya başladık. gördük. o an tüm memurlarımızla birlikte tarif edemeyeceğimiz duygular yaşadık. herkese çok teşekkür ederim. asil davranışlarından dolayı gençlerimizi.Gözlerinden öpüyorum.İşte bu yüzden biz büyük, kenetlenmiş bir milletiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-kecioren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu