Haber

Bursa esnafı 1 günlük cirosunu bağışlayacak

BURSA (İGFA) – İl genelinde yaklaşık 105 bin esnaf depremden etkilenen 10 ile yardım malzemesi gönderirken, 1 günlük toplam gelirlerini de depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için bağışladı. Wapshapp ve sosyal medya üzerinden kendi aralarında iletişim ağı kuran duyarlı esnaf, 10/11/12 Şubat tarihlerinde dönüşümlü olarak günlük satışlardan elde edilecek gelirin tamamını depremzedelere bağışlamak için harekete geçti.

Bugüne kadar siyasi partilerin il-ilçe başkanları, STK’lar ve belediyelerin kampanyalarına destek veren hayırseverlere Bursa Esnafları da eklendi. Tarihi Hanlar ve Kapalıçarşı esnafının 50 milyon lirayı nakit olarak toplayarak 9,5 saatte yetkililere teslim etmesi sonrasında yaşanan gelişme, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın çabalarının bir göstergesi olarak tarihe geçti. , Fahrettin Bilgit ve Yönetimi, kısa sürede büyük bir dayanışma başlatacak.

BESOB Lideri Fahrettin Bilgit; “Ateş, kalbimizin kalbine düştü. BESOB’a bağlı odalarımız kendi bünyelerinde topladıkları yardımları düzenli olarak deprem bölgelerine göndermiştir. Bir grup esnafımızın düşünüp hayata geçirmeye başladığı ve sonrasında büyük bir çoğunluğa ulaşan bu kampanyaya yasal çerçevede kalma ilkesiyle kurum olarak destek veriyoruz.

Deprem bölgesinden Bursa’ya getirilen aileler var. Bursa’dan kendi imkânlarımızla, çeşitli kurum, STK ve partililerimiz tarafından sadece pijamalarıyla getirilen depremzedelerin yanında olacağız. Dayanışma zamanı. Yaraları sarmanın zamanı geldi.” dedi.

tirehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu