Haber

Diyarbakır ve Siirt’te depremden etkilenen çocuklar için çalışmalar sürüyor

Diyarbakır ve Siirt’te Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen çocuklara psikososyal destek ve okul öncesi eğitim veriliyor.

Merkez Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile uyum içinde oluşturulan psikososyal destek merkezinde Sümer Parkı çadır alanında ikamet eden ailelerin çocukları ile birebir ilgilenildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu, İlçe Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri ve usta öğreticilerinin 55 çocuğun bireysel bakımı ile yakından ilgilendiklerini belirtti.

Üçköylüoğlu, çadır alanlarında depremden etkilenen aileler için de çalışmalar yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Çocukları eğlendirecek etkinlikler yapıyoruz. Onlarla eğlenmeye çalışıyoruz. Resim yapıyoruz, eğitici oyuncaklar alıyoruz, oyunlar oynuyoruz. Onlara depremi unutturmaya, hayata bakışlarını değiştirmeye, umutlarını artırmaya çalışıyoruz.”

Siirt

Siirt’te gençlik ve Sporİl Müdürlüğüne bağlı Esmehan Sultan Kız Öğrenci Yurduna yerleştirilen 20 aileye psikososyal destek verilmekte ve çocuklarına okul öncesi eğitim verilmektedir.

Yurt Hizmetleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Müdürü Fırat Akkoyun, yurtlara yerleştirilen aileler için tüm imkanların seferber edildiğini belirtti.

Çalışmaların İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütüldüğünü belirten Akkoyun, “Rehber ve psikolojik danışman öğretmenler tarafından psikososyal destek veriliyor. Yurt binasında okul öncesi sınıf oluşturuldu. Şu anda 50 öğrenci var. öğrenciler eğitim görüyor.Aynı zamanda ailelerin barınma ve iaşesi de buradan karşılanıyor.” söz konusu.

ortahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu