Haber

“Dosyalar bende” diyen Yaşar Okuyan, Akşener’in 6 Masa’dan kalkmasının ardından kolları sıvadı.

“SİZİNLE HESAPLAŞACAĞIZ”

Akşener’i daha önce yaptığı açıklamada “6 Tabloyu dağıtırsa elimdeki belgeleri ortaya koyarım” şeklinde tehdit eden Okuyan, bu sözlerinden dolayı CHP’den ihraç edilmişti. Dünkü açıklamalarının ardından Akşener’in ne söyleyeceğini soran Okuyan, Sabah’a, “Bundan sonra Yaşar Okuyan’ı takip edin. Meral Hanım’a sesleniyorum. Şimdi sizinle milletin önünde hesaplaşacağız. Hazır olun.”

KILIÇDAROĞLU UYARDI

Independent Türkçe’ye açıklama yapan Okuyan, “52 yıldır gazeteciyim. 52 yıldır siyasi mücadelenin içindeyim. Bu tecrübe demek. Meral Hanım’ın geçmişini, neler yapabileceğini biliyorum. yeni değil.Bir yıl önce 6’lı Masa kurulurken Sayın Kılıçdaroğlu “Bakın burada dikkatli olun.” demişti.

“İYİ PARTİ İNTİHAR”

Açıklamalarının devamında DÜZGÜN Partisi’nin DÜZGÜN Partisi’ne ihanet ettiğini vurgulayan Okuyan, “Deprem olmasaydı çok daha net söyleyebilirdim. Depremin etkisi ölçülemediği için bilemiyorum. Bu gelişme taraflar için ne getirecek. Arkadaşlar çalışıyor. Şu an temkinli konuşmamın sebebi, depremin taraflar üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini bilmemeleri. “Bunu bilsem konuşurum. daha açık bir şekilde. Ama İYİ Parti’nin intihar ettiğini düşünüyorum. Çünkü oyunda yüzde 15 civarında olan CHP sempatizanlarının oyu var. Ve bunun en az 5 puana mal olacağını seçimde göreceğiz. En az 5 puan düşecek.”

NE OLDU?

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan ve 2019 yılında CHP’ye katılan Yaşar Okuyan, 6 Şubat’ta bir televizyon programında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında yaptığı açıklamalarla gündem olmuştu. İYİ Parti’nin “Kılıçdaroğlu kazanamaz” algısını örgütlediğini öne süren Okuyan, İçişleri Bakanlığı’nın Meral Akşener dönemine ait belgeleri olduğunu ve Altı Sofra’yı dağıtması halinde ifşa edeceğini söyleyerek tehdit etti.

Depremin ardından Okuyan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi gündem oluşturdu. İYİ Parti’nin tepki topladığı paylaşımımdan sonra Okuyan’ın CHP’den ihraç edildiği bildirildi. Partiden yapılan açıklamada, “Sayın Yaşar Okuyan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden ihraç edilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” kelime kullanıldı.

haber-pazaryolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu