Ekonomi

FTX ve Alameda Research arasındaki günlük davası devam ediyor

Sam Bankman-Fried Caroline EllisonŞahsi belgelerinin mühürlenmesi için mahkemeye başvurdu.

Yargıç Kaplan, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) Bankman-Fried’in yargılanana kadar tutuklu kalma talebini incelemesi sırasında tarafların dava hakkında medyaya konuşmalarını yasakladı.

FTXkurucusu Sam Bankman-Friedmahkemeden Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison’ın günlüğünü mühürlemesini istedi, ancak Inner City Press itiraz etti.

Şu anda Bankman-Fried, mahkuma geri dönme ihtimaliyle karşı karşıya. Adalet Bakanlığı’nın bu talebinin nedenleri arasında Bankman-Fried’in Ellison’ın kişisel günlüğünü New York Times’a sızdırması ve tanıkları kendi lehine baştan çıkarmaya yönelik sayısız girişimi yer alıyor.

Bankman-Fried’in avukatı, “Belgelerin karinesinin, belgelerin halka açıklanmasından daha önemli olduğunu düşünüyoruz.”söz konusu.

Yargıç Kaplan, Bankman-Fried’in derhal hapse gönderilmesi talebini reddetti, ancak “adil yargılanmayı engelleyebilecek herhangi bir konuda herhangi bir bilginin medyayla paylaşılması veya tartışılması” hâlâ yasak. Bunun dışında hakim, resmi yazılı ifadelerin sunulması için bir zaman çizelgesi belirledi.

New York federal mahkemesindeki davayı yayınlamaktan sorumlu Inner City Press’ten Matthew Russel Leemahkemeye yazdı:

Bankman-Fried, Ekim ayında menkul kıymetler ve dijital dolandırıcılık suçlamalarıyla yargılanacak. Banka dolandırıcılığı ve rüşvet iddiaları da dahil olmak üzere ek suçlamaların Mart ayında yapılacak ikinci duruşmada dinlenmesi bekleniyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu