Teknoloji

Game Pass Abonelik Ücretleri Yükseltilecek Görünüyor

Üst üste oyuncu artışı olan oyunlara ulaşmanın bizim için çok zor olduğu bu günlerde Game Pass ve PlayStation Plus gibi ücretsiz abonelik hizmetleri daha da değer kazanmaya başladı. Ama görünüşe göre Game Pass abonelik ücretleri Artışlardan nasibini almak üzere. En azından resmi Xbox sayfasında yer alan bir ibare bunun habercisi olabilir.


İlginizi çekebilir:  Game Pass Haziran 2023 Oyunların Olması Gereken


Hem büyük hem de düşük bütçeli oyunlarla her ay iki farklı aşamada güncellenen Game Pass’te, aylık standart abonelikle 29,99 TL, Ultimate abonelikle 49,99 TL gibi fahiş fiyatlı oyunlar oynanabiliyor.

Microsoft, geçtiğimiz aylarda yeni abonelere özel fiyat teklifini kaldırmış olsa da normal fiyatları hiçbir şekilde artırmadı. Ancak bu durum yakın gelecekte değişecek gibi görünüyor.

Game Pass Abonelik Fiyatları Arttı mı?

Xbox Game Pass sayfasında, hem standart hem de Ultimate için açıklamalara küçük bir uyarı notu ekledi. Öyle ki, söz konusu teklif on dokuz gün içinde sona erecek ve iptal edilmediği takdirde normal fiyattan ve belirtilen süre içinde devam edecekti. ‘Normal fiyat’ ve saat dilimi’ ifadeleri kafa karıştırırken, belirtilen süre sonunda cari fiyatların artacağından bıkmıştı.

Farklı olan, bu uyarının tüm kullanıcılar için geçerli olmasıdır. Dolayısıyla, yeni bir abonelik satın alsanız bile mevcut teklif on dokuz gün sonra sona erecektir.

Hatırlarsanız ekim ayında bir açıklama yapan Xbox işvereni Phil Spencer, Xbox konsolları veya Games Pass için olası zam sinyalini vermişti. Beklenen artış için geri sayım başladı gibi görünüyor.

yusufelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu