Yaşam

Netflix’ten depremden etkilenen öğrencilere ‘Kısa Dizi Yazma Atölyesi’

Netflix, “Türkiye’de yaratıcı sektörün geleceğini şekillendirecek gençler yetiştirmek amacıyla” yeni bir atölye çalışması başlattı. İlk kez gerçekleştirilen ‘Netflix Kısa Dizi Yazma Atölyesi’ kontenjanının tamamı deprem bölgesindeki üniversitelerde okuyan öğrencilere ayrıldı.

Katılımcılar arasında İnönü Üniversitesi’nden 5, Harran Üniversitesi’nden 4, Gaziantep Üniversitesi’nden 4, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden 3, Çukurova Üniversitesi’nden 3 ve Akdeniz Üniversitesi’nden 1 olmak üzere toplam 20 öğrenci yer alıyor.

Bir yıl boyunca devam edecek eğitimin ilk adımı Antalya’da gerçekleştirildi. Öğrenciler bu aşamada uluslararası dizi/film yönetmeni ve yapımcısı Luke Meskene ve senarist Melisa Üneri’den eğitim aldılar. İlerleyen aşamalarda öğrenciler Netflix ekibi ve Türkiye’nin önde gelen sanatçıları tarafından verilen çevrimiçi eğitimlere katılacak. Atölye sonunda öğrenciler geliştirecekleri kısa dizi projelerini Netflix Türkiye grubuna sunma fırsatı bulacak. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

haber-arnavutkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu