Teknoloji

OpenAI Gelen Eleştirileri Duyuyor: Verileriniz İşlenmeyecek

ChatGPT ve DALL-E 2 gibi yapay zeka geliştiricisi OpenAI birçok kişiyi sevindiren API haberleriyle bir yenisini daha duyurdu. Eleştirilerin ardından firma kendi sunucularına gelen bilgileri API üzerinden gönderiyor, yapay zeka geliştirmek için kullanmayacakaçıkladı.

Yeni kararla ChatGPT ve diğer sistemlerin API’lerinden faydalanan servislerden elde edilen bilgiler OpenAI tarafından işlenmeyecek. Ancak, bu seçim API’yi kullanan seçimdir. geliştiricilerin takdirine bağlı olarak bağlanacak Geliştiriciler isterlerse OpenAI’nin bu bilgileri kullanmasına izin verebilecekler.

Ama neydi bu eleştiriler?

OpenAI’nin API’lerini kullanan geliştiriciler, uzun süredir şirketin kendi uygulamalarını kullandığından şikayet ediyor. Geliştiricilere göre bu hem bir güvenlik riski oluşturuyor hem de üçüncü bir taraftan veri alarak faydalı oldu.

OpenAI, aslında üçüncü taraflardan gelen verileri işlediği için değerli bir uyarıya da sahipti. Şirket, kullanıcılara ChatGPT sağlar. hassas bilgileri paylaşmamalı, bu bilgileri içeren istekleri silemeyeceklerini söyledi.

abanaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu