Haber

Projeyi tamamlayamayan belediye çözümü asfaltta buldu.

Tural ŞAHBAZLI / KAHRAMANMAAŞ (İGFA) – Vatandaşlar ve sokak esnafı Dulkadiroğlu Belediyesi, ilçe merkezini canlandırmak ve çarşı kültürünü yaşatmak amacıyla başlattığı ‘Cadde’ kampanyası kapsamında ‘tarihi dokuya uygun’ diyerek yenilediği Dedezade Caddesi’nin asfalt serilmesine başladı. İyileştirme Çalışmaları’, belediyenin bir önceki projeyi bitirememesi ve dolayısıyla projenin ölü bir yatırım ve harcanan milyonlar olması. çöp olduğunu iddia etti.

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin 2016 yılında duyurduğu proje ile dönüşüm kapsamında İsmet Paşa Mahallesi Dedezade Caddesi 9-10 ve 12. caddelerde çağdaş sokak güzelleştirmesi yapılacağı açıklandı. İlk etabı Dedezade Caddesi’nde başlayan ve 12. Cadde ile devam eden çalışmalar kapsamında sokaklar taş döşenerek modern aydınlatma yapıldı. O dönemde bu caddelerdeki yaya sirkülasyonunu artırmanın ve şehrin sokaklarını dönüştürmenin amaçlandığı duyurulmuştu. Bu iki caddedeki çalışmaların tamamlanmasının ardından 9. ve 10. caddelerde planlanan çalışmalar yapılmadı.

Zemini sağlamlaştırılmayan yolun bazı kesimlerinde taşlar yerinden çıkarken, bazı kesimlerde ise çökmeler meydana geldi. Hedefine ulaşamayan ve hedeflendiği gibi tamamlanamayan proje, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin ölü yatırımları arasına adını yazdırdı.

2016 yılında asfaltı kaldırılarak asfaltlanan cadde, geçen zaman içerisinde yeniden asfalt olarak kendisine kavuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu