Ekonomi

Bakan Kirişci, Montreal’de Türk toplumuyla bir araya geldi

BM Biyoçeşitlilik Konferansı çalışmalarını tamamladıktan sonra Montreal Türk Kültür Merkezi’ne gelen Bakan Kirişci, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Türkiye’nin Uluslararası Havacılık Örgütü (ICAO) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Suat Hayri Aka ve Türkiye’nin Montreal Başkonsolosu Büyükelçi Suat Hayri Aka Sencer Yöndem eşlik etti.

Burada söz alan Kirişci, yurt dışında yaşamanın zorluğunu yıllar önce doktora yapmak için gittiği İngiltere’deki yıllarından çok iyi hatırladığını belirterek, “Göç gibi düşünün. Zorluğun ne getireceğini unutmayın.” size, çocuklarınıza ve ülkemize getirin.Aziz Sancar yıllar önce Amerika’ya gelmeseydi Nobel ödülünü alabilir miydi?” diye sordu.

Zorlukların üstesinden gelme çabasının insanoğlunun en büyük sermayesi olduğuna işaret eden Bakan Kirişci, şunları söyledi:

“Türkiye’de biz kendi çocuklarımıza bazı şeyleri yaptıramıyoruz. Neden? Çünkü rahatlık var. Ama burada Kanada’da, ABD’de, İngiltere’de zorluklar var. Yoksulluk insanların zamanını, parasını, zekasını ve her türlü imkanlarını daha çok kullanmasına imkan veriyor.” verimli.”

Türkiye’nin yurtdışındaki diplomatik misyonlarının vatandaşlarının emrinde olduğunu ifade eden Bakan Kirişci, “Biz de emrinizdeyiz. Temsilciliklerimizden her sorunda yararlanın.”

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve beraberindeki heyet, temaslarının ardından THY’nin tarifeli seferiyle Kanada’dan Türkiye’ye dönmek üzere yola çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu