Teknoloji

Gizli Sekmeler Artık Daha Güvenilir! Google, Chrome’un Yeni Özelliğini Duyurdu

Teknoloji devi Google, Chrome’da gizli sekmeler için yeni bir özellikle karşınızda. Açıklamaya göre artık Android işletim sistemine sahip cihazlarda sekmeleri gizleme özelliği kilitlenebilecek.

Kaynak:https://www.theverge.com/2023/1/26/23…

Kullanıcılar için gizlilik

Google Chrome’da bulunan batı sekmesi özelliği birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir özelliktir. Kapalı sekme ile kullanıcılar arama geçmişlerini ve bilgilerini kapalı tutabilirler. Duyurulan yeni özellikle birlikte artık tüm sekmeler kilitlenebilecek.

Gizli sekmeleriniz görünmeyecek

Yeni doğrulama özellikleriyle, başka biri telefonunuzu kullandığında tarayıcınızı ve dahili sekmenizi göremez. Yani uygulamaya girdiğimizde ilk başlarda örtülü sekmelere normal olarak girilebiliyor fakat başka bir uygulamaya geçip bilinmeyen sekmeye döndüğünüzde set kilidini açmanız gerekecek. Kilit açma seçenekleri için şifre, yüz tanıma ya da parmak izi seçeneklerinin olması bekleniyor. Normal sekmeler için rastgele kilitleme özelliği yoktur.

Bazı telefonlara kilitleme özelliği geldi

Android işletim sistemine sahip cihazlarda bulunan özellik, Google Chrome’un AyarlarIçinde bulunan Gizlilik ve güvenlik seçeneğinden etkinleştirilebilir. Yakın gelecekte tüm cihazlarda kullanıma sunulması bekleniyor.

haberbeylikduzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu