Haber

Reddedilen avukat Çakıcı’dan ‘Sinan Ateş’ benzetmesi: Bana kurşun gelecek…

Organize hata örgütünün başı Alaattin Çakıcı, 11 Ocak’ta avukatı Can Sevinç’i görevden aldı.

Alaattin Çakıcı’nın kararının ardından avukat Can Sevinç’ten açıklama geldi. Çakıcı’nın avukatlık bürosundan kendi isteğiyle ayrıldığını belirten Sevinç, ‘Çakıcı’nın ifadesinin kendisine saldırı yapılabileceğinin bir işareti olduğunu’ iddia etti.

Alaattin Çakıcı’nın “basın danışmanı” Ferhat Aydoğan aracılığıyla yaptığı bu açıklamanın “Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Sinan Ateş ve diğer merhumların başına gelenler gibi bir sonun hazırlığı ve altyapısı olduğunu” savunan Sevinç, yazısının devamında şu ifadeleri kullandı: sosyal medya hesabından yaptığı açıklama:

“Alaattin Çakıcı beni görevden aldığını açıkladı ama bu ben kendi isteğimle ayrıldıktan sonra oldu. Basın danışmanı adı altında yapılan açıklamalar, Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Sinan Ateş ve diğer şehitlerin başına gelenlerin sonunun hazırlığı ve altyapısıdır, ayrıca mahremiyet ve ifşa ihlalinin de hayranıyım, aşığım ve “Hata yaptığı için bu eylemi yaptım. Bu eylemi gerçekleştirdim. Kullandığım hesaplar annemin üzerine ve hepsini ben kullanıyorum. Ancak bu veya benzeri bilgiler özel bilgilerdir. Yaşadıklarımı Alaattin Çakıcı’nın her yeri biliyor. Bana gelecek mermi hayatımda gördüğüm en hafif mermidir.” Son olarak CHP üyeliğimi silmediğim için yaşadığım tüm davranışlar ve maruz kaldığım davranışlar iyi olmuştur.”

NE OLDU?

Alaattin Çakıcı, “basın danışmanı” olarak tanınan Ferhat Aydoğan aracılığıyla yaptığı açıklamada, avukatı Can Sevinç’in konuşmasına, iş adamlarından para istemesine ve dolandırıcılık yaptığını öğrenmesine rağmen kumar oynamaya devam ettiğini iddia etti. Şu andan itibaren benimle hiçbir ilgisi yok.”

Çakıcı, organize suç örgütü hükümlüsü iken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin arabuluculuğunda çıkarılan infaz kararıyla serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

haber-kilimli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu